Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane płoty z drewna ekspresowo się dewastują oraz mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony i ozdoby płotów z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów wariant płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji zatem służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar